Apteczne kremy na blizny i ich skuteczność

Blizny to problem wielu z nas,jednym przeszkadzają a dla innych nie mają znaczenia. Czy można się ich pozbyć albo chociaż zminimalizować za pomocą kremów dostępnych w aptece?


Na początek musimy sprecyzować nasze oczekiwania oraz jaki efekt chcemy uzyskać.
Maść na blizny nie usunie nam jej całkowicie ale pomoże zminimalizować jej widoczność i poprawić wygląd.
Co  możemy zyskać stosując regularnie apteczne maści?
 wygładzenie struktury blizny, wyrównanie kolorytu, swędzenie i pieczenie zostanie złagodzone.
Specyfiki dostępne w większości aptek można stosować na różnego rodzaju blizny np.potrądzikowe,pooperacyjne,pooparzeniowe,
Obecnie najlepszym składnikiem "pomocniczym" w leczeniu blizn jest silikon,którego skuteczność w leczeniu różnego rodzaju blizn została przebadana klinicznie,ale najskuteczniej działa na "świeże" blizny.Choć stosowanie go w późniejszym czasie jest równie zadowalające.
Ja jak prawie każdy mam swoje blizny,które nie są przypadkowe i kryją za sobą różne wspomnienia. Większość z nich to "pamiątki" po operacjach chirurgicznych. Nie są one estetyczne i zaburzają mi postrzeganie mojego ciała.Nie założę stroju dwuczęściowego na plażę bo mój brzuch jest cały w bliznach,które źle się zgoiły i wygląda to bardzo nieestetycznie więc obecnie stosuję No-SCAR,który jest na bazie masy perłowej i z niecierpliwością czekam na efekty. Jak ukończę kurację napiszę wam o tym post i pokażę zdjęcia blizn abyście mieli porównanie co się zmieniło.

Myślę,że zanim zdecydujecie się na radykalny krok np. laserowe usunięcie blizny,warto sięgnąć po coś mniej inwazyjnego i wypróbować produkty dostępne a aptekach.
Jeśli macie sprawdzone maści na blizny podzielcie się w komentarzu:)

Pozdrawiam
lawendowa M


Komentarze

Dermokosmetyki - sprawdź opinie

Obserwatorzy