Mesoestetic- czyli krem z czynnikiami wzrost

Sięgając po nowe produkty pielęgnacyjne skupiam się na tym aby miały w składzie składniki aktywne. Tylko wtedy mam pewność, że produkt zadziała na skórę.

Wśród składników, które są w kręgu moich zainteresowań jest czynnik wzrostu.

Dziś opowiem wam o produkcie, który w składzie ma właśnie wspomniane CW.


W Hiszpańskim laboratorium powstają produkty Mesoestetic. Ich kosmetyki skierowane są głównie do gabinetów kosmetycznych, poszerzyli swój asortyment o produkty dzięki którym podobny efekt możemy uzyskać w domowych warunkach.

 Wspomniałam o czynnikach wzrostu, czym one są? EFG to naskórkowy czynnik występujący naturalnie w naszej skórze. Stymuluje wzrost komórki oraz jej podział.

Mesoestetich Stem Cell active growth factor

Krem, który ma za zadanie opóźnić i zniwelować procesy starzenia (ostatnio sięgam tylko po takie).

Głównymi i kluczowymi składnikami są:

  • chromanol-przeciwutleniacz,
  • ekstrakt z roślinnych komórek macierzystych,
  • dekspantenol-przyspiesza regenerację i odbudowę skóry,
  • matrixyl-skutecznie działający peptyd, jego działanie jest mocno porównywane do retinolu,
  • lipochromal-6- bardzo silny przeciwutleniacz zamknięty w liposomach

Do tego oczywiście inne składniki wspomagające działanie kremu. Choć warto pamiętać, że to nie skład jest ważny a cała formuła kremu.

 Krem jest zamknięty w szczelnym opakowaniu, co jest bardzo ważne i macie pewność, że do środka nie dostanie się powietrze i konsystencja nie ulegnie zmianie.

Do stosowania zarówno na dzień jak i noc.

 


 

Jak działa?

Bardzo skutecznie, zawsze to podkreślam i tutaj również się powtórzę, że to jest wyższy poziom pielęgnacji. Nad takimi produktami pracują konkretne umysły i wierzę, że robią to z głową.

W mojej pielęgnacji stosuję go na noc, i rano moja twarz jest wypełniona, "napompowana", miękka jak gąbka i taka inna. Bardzo ciekawy efekt.  

Jedyne co MI przeszkadza to parabeny w składzie, mam w związku z tym mały zgrzyt ale to moje "widzi mi się" i jeśli mogę to unikam tych składników. W kremie za nie małą kwotę oczekiwałbym, że ich nie będzie. Na rynku kosmetycznym jest mnóstwo komponentów, które z powodzeniem mogłyby zastąpić parabeny, ale może się mylę.

Oprócz tej jednej małej wady, krem jest godny mojej cery i warty wypróbowania. Lekki, przyjemnie pachnie, szybko się wchłania, pozostawia skórę miękką a rano niczym śnieżka budzicie się i macie "nową" twarz :)

Krem obecnie jest niedostępny, ale warto czekać aż się pojawi. Możecie go kupić w sklepie 4skin.pl

 

Do następnego

❤❤❤

M.

Komentarze

Dermokosmetyki - sprawdź opinie

Obserwatorzy