Książki na jesienne wieczory,które musisz przeczytać

Jesień to czas gdy wieczory stają się dłuższe,więc to odpowiedni moment aby zacząć sięgać po książki,na które wcześniej nie było czasu...


Przez cały rok gromadzę książki,które czytam dopiero jesienią i zimą.Uwielbiam je,marzy mi się kiedyś moja własna biblioteczka.Uważam,że książki to cenne przedmioty i powinny być w każdym domu. Nic tak nie pobudza wyobraźni jak dobra książka :)

Choć mam mało czasu to zdarza mi się przysiąść i poczytać coś z mojej półki "do przeczytania".Pozycje,które dziś wam przedstawię są kontrastowe i bardzo różniące się od siebie ale każda z nich jest warta uwagi.Nie są to książki fantasy,ale takie które przedstawiają prawdziwe życie...

Jerzy Vetulani "Neuroerotyka rozmowy o seksie i nie tylko"

Kolor okładki przyciągnął mnie od razu w księgarni a tytuł jeszcze bardziej zachęcił, do tego rekomendacja znajomej i książka wylądowała u mnie.
Jak tytuł wskazuje są to rozmowy nie tylko o seksie.Uważam,że jest to ciekawa propozycja dla par,małżeństw ale nie tylko.Znajdziecie w niej ciekawe zagadnienia związane z naszą seksualnością,które wyjaśnione są prostym i lekko żartobliwym językiem. Czy wiecie jak przebiega proces zakochania się i co wtedy dzieje się w naszym organizmie? Jeśli jesteście ciekawi to koniecznie sięgnijcie po "neuroerotykę"

Jesus Hernandez "Nazistowskie Bestie"

To już książka z innej kategorii i nie dla każdego. Bardzo trudna i ciężka a do tego brutalna i drastyczna aczkolwiek autentyczna.Opowiada o osobach,które posuwają się do można by powiedzieć zwierzęcych instynktów. Są to cztery postacie z obozu koncentracyjnego,które dzięki władzy posuwają się do wielu zbrodni. Chwilami nie mogłam uwierzyć w to co czytam i chciałam przestać.Straszne historie,które mnie przeraziły.


Agnieszka Maciąg "Rozmaryn i Róże"

To już całkiem inna "bajka",można by rzec "najlżejsza" i najprzyjemniejsza.To powieść jak z innego świata,która przenosi nas do samych siebie.Pozwala dostrzec rzeczy niezauważalne i skupić się na sobie.Uświadamia jak ważni jesteśmy My w tym świecie i warto spojrzeć na pewne sprawy z innej perspektywy,Pięknie wydana,spójna i tak klarowna ,że czyta się ją jednym tchem,a później się człowiek zaczyna zastanawiać nad sobą i swoim życiem ,bo samoistnie przychodzi taka refleksja. Idealna na prezent .Polecam bo to jedna z niewielu,książek która ma autentyczny przekaz

Podzielcie się ze mną książkami,które warto przeczytać i dajcie znać czy czytaliście moje propozycje na jesień :)

Pozdrawiam
lawendowa MKomentarze

  1. super że są recenzje książkowe i filmowe. Ja zawsze wracam do książki Pani Agnieszki Perypeczko pt. babie lato. Polecam poszukać w bibliotekach. Lekka łatwa i mega przyjemna lekturka kulinarno- życiowo obyczajowa.

    OdpowiedzUsuń
  2. zapisałam sobie i będę jej poszukiwać.Jesień coraz bliżej więc będzie czas coś poczytać

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za waszą obecność :) Cieszę,się że jesteście ze mną, więc zostawicie coś po sobie abym mogła was poznać :)

Dermokosmetyki - sprawdź opinie

Obserwatorzy