Jak zorganizować spotkanie blogerek

Dziś post z wskazówkami jak zorganizować event  blogerski,co zrobić i jak się do tego zabrać a  także z jakich "pomocy" korzystać :)


Czym są spotkania blogerek? To świetne wydarzenia, podczas których spotkasz osoby,które znasz zza monitora. To realna wymiana doświadczeń,plotki,śmiechy ale także oprócz fajnie spędzonego czasu ważne aspekty jak np,zbiórki pieniędzy dla potrzebujących osób, na fundacje,schroniska i co tylko można. Łączy się tutaj przyjemne z pożytecznym i warto z tego korzystać.
Od czego więc zacząć organizacje spotkania?
CEL, MOTYW,PLAN
Musisz wiedzieć po co się spotkacie.Czy podczas eventu będzie wspomniana wyżej zbiórka pieniędzy?czy będą prezentowane nowości kosmetyczne różnych marek?czy będzie to spotkanie kreatywne a'la warsztaty gdzie wykonacie kosmetyki samodzielnie,lub jakaś mini lekcja makijażu
Ważna tutaj jest grupa docelowa osób,które mają się znaleźć na liście obecności.W zależności jaką kategorię wybierzesz (np.lifestyle,beauty,parenting,książki) to taki program spotkania planujesz i osoby z takimi zainteresowaniami przybędą :)
Zapisuj pomysły,analizuj i dokładnie zaplanuj punkt w punkt jak to ma wszystko wyglądać. Miej taki plan aby dziewczyny się nie nudziły ani sekundy,jeśli się na czymś znasz np.na składach kosmetyków bo jesteś wykształcona w tym kierunku to świetnie,przygotuj krótką prelekcję np.o szkodliwych substancjach itp.Wykorzystaj swój potencjał i wiedzę to na pewno ci sporo ułatwi a dla uczestników będzie dawką pożytecznej wiedzy

KTO PRZYJDZIE?
Listę osób możesz utworzyć sama i rekrutacja wówczas będzie "zamknięta" czyli tylko zaproszone przez Ciebie osoby przybędą na spotkanie.Lub "otwarta"-inaczej mówiąc piszesz informację o wydarzeniu w "social-mediach" i zgłoszenia wysyłane są  np.na e-mail.
Ustal ilość osób jaką przewidujesz.Dlaczego? odpowiedź w kolejnym punkcie

MIEJSCE
Bardzo istotna kwestia. Lokal w którym się spotkacie musi was pomieścić abyście mogły swobodnie i bez ścisku usiąść. Wybieraj takie miejsce ,gdzie można również coś zjeść bo podczas kilkugodzinnych rozmów zgłodniejecie.
Najlepsza byłaby sala konferencyjna w restauracji, coraz więcej obiektów gastronomicznych ma do dyspozycji taką salę. Macie wtedy więcej prywatności i swobody i nikt nie pląta się obok waszych stolików,nie ma tłumów i jest spokojniej.Dla przedstawicieli firm które przyjeżdżają to również lepsza opcja.
Powiadomcie lokal o takim wydarzeniu aby wygospodarowali dla was  miejsce i zrobili rezerwację.
Kolejna ważna kwestia to lokalizacja, ważne aby miejsce spotkania było łatwo dostępne np. gdzieś w centrum lub tam gdzie bez problemu można dojechać i łatwo trafić :)

Z CZEGO KORZYSTAĆ?
Gadżety i przedmioty bardziej użytkowe są fajnym pomysłem i coraz częściej wybieranym,spotkanie blogerskie to nie są już typowe posiadówy przy kawie a konkretne wydarzenia.
Świetnym pomysłem są przypinki z imionami,oprócz tego że są fajną pamiątką to pomagają w identyfikacji,bo nie zawsze blogerki które przychodzą się znają więc identyfikatory z imieniem i adresem bloga są sporym ułatwieniem szczególnie w większym gronie gdzie ciężko zapamiętać wszystkie imiona :)
Systemy pos czyli czyli ścianki i lady, ścianka oczywiście super opcja do zdjęć a lada,przyda się dla firm,które przyjeżdżają aby zaprezentować swoje nowości, podczas licytacji to również spore ułatwienie i wygląda to na prawdę profesjonalnie. Coraz częściej się z tego korzysta i bardzo dobrze,ponieważ to kolejny krok do przodu.
Słodkości ,np personalizowane babeczki lub super wypasiony tort to także element,który często króluje na spotkaniach.Nie ukrywam,że to bardzo miłe dostać "swoją" spersonalizowaną babeczkę :)

CO Z FIRMAMI?
To czy zaprosicie do udziału w spotkaniu przedstawiciela konkretnej firmy,zależy już tylko od was.
Jeśli planujecie zbiórkę charytatywną to możecie się zwrócić do poszczególnych firm o przekazanie produktów na licytację,z której cały dochód przeznaczycie dla kogoś potrzebującego.
Kilka razy byłam na takich spotkaniach w konkretnym celu,i powiem wam że to mega satysfakcja móc pomóc komuś choć w niewielkim procencie. Oby więcej takich

Tak więc do dzieła!
Jaki temat przewodni wybierzesz zależy od Ciebie, jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia i kreatywność.
Jeśli jest coś czego nie ma w wpisie to pytajcie w komentarzu :)
Pozdrawiam
lawendowa MKomentarze

Dermokosmetyki - sprawdź opinie

Obserwatorzy