Treść na instagramie-czyli co pisać pod zdjęciami

Wiele osób ma z tym problem a mianowicie co napisać pod zdjęciem aby miało to sens i utworzyła się interakcja pomiędzy osobą publikującą a obserwatorem..postaram się po mojemu przybliżyć wam temat 😊

 


Dodanie samego zdjęcia to za mało.
 Aby ludzie przy nas zostali musimy im coś przekazać, czyli stworzyć treść. Najprościej mówiąc dodawać opisy pod zdjęciami.
Często można zobaczyć ładne zdjęcie, dobre hasztagi, ale opisu brak i ja nie wiem co autor chce mi przekazać samym obrazem.
Lubię zdjęcia, które mają opisy i sama dbam o to, aby coś napisać. Nie zawsze jest to coś konkretnego, czasami po prostu przywitam się z obserwatorami i pożyczę im miłego dnia a czasami napisze taki “esej” jakich mało 😄
Opis jest również potrzebny do tego, aby stworzyć interakcję między Tobą a twoim czytelnikiem. Czyli wywołujesz wpływ na innych i stajesz się influencerem.
 Piszesz ludzie komentują, ty odpowiadasz i tworzy się dialog. Widoczne jest zaangażowanie

To teraz powstaje pytanie co pisać pod zdjęciami?

Tutaj macie dowolność, piszczcie co tylko uważacie i czym chcecie się podzielić. Wiem,że jest ogromne parcie na spójny content i jeśli na zdjęciu jest krowa,to trzeba coś o tej krowie napisać, a nie opisywać np.jaka jest pogoda

Wszystko zależy też, od kategorii waszego profilu Np. Ktoś kto podróżuje i jego Instagram opiera się głownie na zdjęciach z podróży może pisać po prostu co znajduje się na zdjęciu, może jest jakaś ciekawostka związana z tym miejscem, którą warto dodać, albo dlaczego znalazłeś się z tym miejscu itp..
Przy kategorii kulinarnej najprawdopodobniej będą to przepisy, przy kosmetykach mogą być recenzje lub pogadanka z tym związana, przy zdjęciach dziecięcych np. postępy waszego maluszka lub co się nowego wydarzyło itp.

Lifestylowa kategoria może pisać po zdjęciami co tylko przyjdzie na myśl, jakieś przemyślenia, wydarzenia z bieżącego dnia itp.

Wszystko zależy od tego co znajduje się na zdjęciu i czym chcesz podzielić się z swoimi czytelnikami.
 Może np. Chcesz zapytać ich o zdanie? Polecić fajny film lub książkę.

Tak naprawdę tematów jest mnóstwo, potraktuj Instagram jak spotkanie z znajomym i napisz pod zdjęciem to co chciałbyś powiedzieć.😊a będzie ci łatwiej ,przynajmniej na początku
Konta firmowe,które mają już swoją strategię marketingową to już inna bajka,a wiem że sporo osób się inspiruje, nie wiem czy to dobra ścieżka, bo tak jak wspomniałam za tym stoi przemyślany marketing , o którym przeciętny użytkownik nie ma pojęcia i najlepiej pisać to co się po prostu czuje.

Z czasem dojdziecie do wprawy i będziecie wiedzieć co pisać, zobaczycie co działa i co powoduje  reakcje , wystarczy tylko obserwować i uczyć się powoli i do celu.
Instagram to nie matematyka, da się  go ogarnąć i zrozumieć, każdy może to zrobić sam,potrzeba na to co prawda więcej czasu ale przecież nic nie jest niemożliwe 💪

Powodzenia
❤❤❤
lawendowa M
Komentarze

 1. Przydatny i prosty post ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję .Właśnie tak chciałam aby ten tekst był odbierany😉❤

   Usuń
 2. Czasami dziwnie się czuję pisząc coś dłuższego niż 3 zdania ;P, ale przydałoby się czasami spróbować stworzyć coś więcej ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jasne że tak ,próbuj.Nie zawsze musi być to długa treść lepsze trzy zdania niż tylko zwyczajne "hello IG" <3 trzymam kciuki

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za waszą obecność :) Cieszę,się że jesteście ze mną, więc zostawicie coś po sobie abym mogła was poznać :)

Dermokosmetyki - sprawdź opinie

Obserwatorzy