Jak dbać o biżuterię?...

Aby biżuteria była zawsze piękną ozdobą,należy o nią dbać. Dziś zdradzę wam trzy rzeczy,o których musicie pamiętać aby na lata cieszyć się swoimi świecidełkami.


Biżuteria cieszy nasze oczy i jest dopełnieniem stroju.Prawie każda z nas nosi jakiś rodzaj biżuterii.
Ale samo noszenie nie wystarczy,trzeba zadbać o nasze błyskotki aby służyły nam jak najdłużej.
Poniżej przedstawię wam trzy kroki,które ułatwią dbanie o drobiazgi :)

PRZECHOWYWANIE
Wbrew pozorom to bardzo ważna o ile nie najważniejsza kwestia.Musisz pamiętać o kilku zasadach:

*przechowuj różne rodzaje biżuterii osobno, czyli np.łańcuszki oddziel od kolczyków i pierścionków,ponieważ bardzo łatwo wszystko się z sobą poplącze a rozplątywanie takiej zbieraniny nie jest łatwe i powoduje uszkodzenia i zarysowania,a tego przecież nie chcemy

*najlepiej jest przechowywać wszystkie drobiazgi w osobnych woreczkach strunowych,a jeśli jesteś estetką i lubisz ładne rzeczy to warto kupić szkatułkę na biżuterię z wieloma przegródkami,która ułatwi ci szukanie konkretnej rzeczy.
Bardzo ładne są na Westwing i w super cenie,a do tego mam dla was rabat -100zł,o którym pisałam na fb więc warto skorzystać i kupić  nowy,ładny "kuferek"
Tutaj macie link do zniżki ZNIŻKA 100ZŁ WESTWING


CZYSZCZENIE
To kolejna ważna sprawa,o której nie pamiętamy i nie stosujemy.Czyszczenie jest istotne,pozwala na dłużej zachować blask biżuterii.
Czym i jak czyścić?Jest na to wiele sposobów ale należy pamiętać,że złoto czyścimy inaczej niż srebro.
Jeśli chcecie wyczyścić srebro to najlepszym sposobem jest miska z folią aluminiową, do tego woda,sól i soda oczyszczona. Jak to zrobić? zobaczcie na filmiku poniżej,którego autorką jest Uporządkowana


Możecie również kupić gotowy płyn u jubilera lub na allegro i również fajnie doczyści on zaśniedziałe srebro.

Złoto najlepiej i najłatwiej jest moczyć w wodzie z płynem do naczyń, można dosypać łyżeczkę sody ale nie  jest to koniecznie,natomiast jeśli np. w pierścionku są kamienie musimy lekko przecierać mokrą szmatką i wytrzeć później do sucha,ponieważ płyn może wpłynąć na kruszenie się kamieni.Więc uważajcie na to i nie moczcie np.pierścionków z kamieniami

Jeżeli nie chce wam się bawić w domowego chemika i kombinować z czyszczeniem, to najprościej jest po prostu oddać biżuterię do jubilera,który do wyczyszczenia waszych skarbów użyje zapewne
swojego "magicznego" roztworu lub będzie to myjka ultradźwiękowa
albo jeszcze inny specyficzny przyrząd :D

ZDEJMOWANIE
Tak właśnie,zdejmowanie biżuterii do domowych prac czy kąpieli jest istotnym elementem.Podczas całego dnia mamy kontakt z wieloma  detergentami,które powodują matowienie i ścieranie się powłok.
Przyznaję,że praktycznie w ogóle nie ściągam mojej obrączki z palca więc nie jest już tak ładna jak 10 lat temu,jestem do niej bardzo przywiązana i po prostu nie potrafię się z nią rozstać :)
Bardzo szkodliwe są również perfumy,które odbarwiają srebro, więc pamiętaj najpierw się spryskaj swoim ulubionym zapachem a później załóż biżuterię


Złoto z czasem po prostu naturalnie traci swój piękny blask,ale dbając o nie i przestrzegając kilku zasad możecie spowolnić nieco ten proces i cieszyć się swoją biżuterią przez lata :)

I Nie trzymajcie swojej biżuterii w łazience,ponieważ nie lubi ona wilgoci i może ściemnieć

To chyba wszystkie z ważniejszych zasad,których powinniśmy przestrzegać,o ile regularnie czyszczę swoje cuda i przechowuje je w szkatułce tak z zdejmowaniem mam ogromny problem i muszę nad tym popracować :)

Sklep online: Zamawiaj 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu! Bezpośrednia dostawa na podany przez Ciebie adres!


Komentarze

Dermokosmetyki - sprawdź opinie

Obserwatorzy