Pozycjonowanie? To da się zrobić

Odkąd usłyszeliśmy o SEO świat nam się lekko zawalił. Co to w ogóle jest SEO? I jak się do niego dostosować? Długo przez to brnęłam aby z "polskiego przetłumaczyć sobie na polski" te wszystkie internetowe zagadnienia,aż w końcu chyba dałam radę więc teraz powiem wam jak się ogarnąć w tym całym chaosie pozycjonowania :)

Pozycjonowanie stron   w cale nie jest takie trudne jak nam się wydaje. Wystarczy chwila czasu na dokładne zapoznanie się z tematem i samodzielnie możemy wdrożyć SEO tak aby nasz blog był widoczny w wyszukiwarkach.
Aby to zrobić należy wdrożyć kilka zasad:

DOBRY POST TO PODSTAWA

 Pisz z pomysłem,staraj się napisać taki tekst,który jest potrzebny i być może rozwiąże problem czytelnika.A także przyciągnie go do Ciebie. Wiem to nie zawsze się udaje i sama mam czasami z tym problem ale trening czyni mistrza więc warto.

ZDJĘCIA

Bardzo często o tym zapominamy aby opisywać zdjęcia przed dodaniem ich do wpisu. Zamiast klasycznego "DSC..."itp zmień nazwę na to co znajduje się na zdjęciu. Google" nie widzi" nie opisanych zdjęć dlatego czytelnik również do Ciebie nie trafi. Prosty przykład: opisując zdjęcie znaną marką w grafice google zostanie ono wyświetlone gdy ktoś będzie szukał informacji o tej konkretnej firmie więc jest większa szansa,że zobaczy twoje zdjęcie i wejdzie na bloga.

TYTUŁ WPISU

Najlepiej gdyby był chwytliwy i nieoczywisty, z czym ja mam wielki problem i moje tytuły są po prostu zwyczajne. Cały czas nad tym pracuję. Więc Ty też dobrze się zastanów nad pomysłowym tytułem,który zachęci czytelnika aby wejść na Twoją stronę.

DŁUGOŚĆ TEKSTU

Nie za długi bo nikt nie będzie chciał tego czytać ale też nie za krótki, trzeba znaleźć swój własny "złoty środek". Podobno najlepsza ilość słów to około 400. Więc warto mieścić się w tej granicy aby nie zanudzić czytelnika :)

SŁOWA KLUCZOWE

Warto je podkreślać w tekście np.pogrubiając ich czcionkę. Ale należy je stosować z umiarem, ponieważ Google nie lubi ich zbyt dużo.

DZIELENIE TEKSTU
 Od tego są opcje bloggera aby ich używać. Ważne żeby tekst był podzielony,słowo wstępu jako nagłówek a późniejsze nasze rozważania jako np.podtytuł. Wszystko znajdziecie w górnym menu podczas pisania tekstu więc korzystajcie z tego, pogrubiajcie gdzie trzeba i twórzcie nagłówki i podtytuły.

To chyba wszystkie moje "złote rady",które staram się sukcesywnie wdrażać u siebie.
Mam nadzieję,że choć trochę pomogłam wam przebrnąć przez to całe pozycjonowanie stron,które wbrew pozorom nie jest straszne  a tylko tak strasznie brzmi .

pozdrawiam
lawendowa M

Komentarze

Dermokosmetyki - sprawdź opinie

Obserwatorzy