Fotelik dla dziecka,czyli ważny wybór rodzica

Obiecałam sobie częściej umieszczać wpisy z ktegorii "dziecko" wiec dziś taki wpis się pojawi  a konkretniej napiszę wam kilka słów o fotelikach a właściwie foteliku  dla dzieci😉


Znawcą w tym temacie nie jestem więc nie będę wam się rozpisywała ekspercko a tak po prostu po matczynemu.😁

Wybór fotelika to wbrew pozorom nie taka łatwa i prosta sprawa. Wiem bo sama przez to przechodziłam dwa razy a konkretniej nadal jestem na etapie wożenia malucha w foteliku.

O ile z pierwszym fotelikiem nie ma problemu, bo przeważnie kupując wózek wiele osób decyduje się na opcję "3w1" czyli zestaw: gondola,spacerówka i fotelik. Co moim zdaniem nie jest najlepszym wyborem i gdybym miała komuś doradzać to wolałabym dokupić fotelik do samochodu osobno.
 Ja również tak zrobiłam i kupując wózek , miałam inny fotelik, do którego dokupiłam adaptery aby móc go ewentualnie przymocować na stelażu.

Dlaczego lepiej jest dokupić osobno fotelik? 
Z prostych przyczyn,otóż foteliki które są dołączone do kompletu z wózkiem najczęściej nie są najlepszej jakości.
Ich wykonanie jest kiepskie, kąt leżenia niemowlaka jest albo zbyt ostry albo za mały.
Producenci zazwyczaj najbardziej przy opcji "3w1" skupiają się na wykonaniu wózka, bo jest to główny element.
Choć to fotelik ma być najbezpieczniejszy i najsolidniej wykonany,

Inaczej sprawa się ma jeśli kupujemy wspomniany wyżej zestaw od producenta,którego foteliki są wysokiej jakości i posiadają wszelkie potrzebne testy bezpieczeństwa jak np.fotelik cybex, 
który ma regulowany podnóżek,odpowiedni kąt nachylenia z regulacją pozycji zagłówka oraz wzmocnioną ochronę boczną w razie uderzenia Ja wiem,że pewnie jest wiele firm polecanych i godnych uwagi, ale najczęściej spotykam się z pozytywnymi opiniami właśnie firmy Cybex.
Sama stałam jeszcze nie dawno przed wyborem zakupu pierwszego fotelika dla malucha i gdybym nie trafiła na swój wózek,który już był z idealnym fotelikiem to zdecydowałabym się na model pokazany wyżej, bo był na mojej liście zakupów, którą mam do dziś😊

Jeśli wozisz swoje dziecko tyłem do kierunki jazdy to cybex ma również taką opcję z bazą.

Ja mam obecnie dwulatka, któremu planuję zmienić fotelik stąd też pojawił się ten post,bo być może właśnie ktoś z moich czytelników tak jak ja stoi przed tak ważnym wyborem jak zakup odpowiedniego fotelika
Z firm,które mają solidne foteliki i wyniki testów ADAC są wysokie polecam wam również:
  • Britax
  • BeSafe iZi 
  • Maxi Cosi
  • Recaro
Zachęcam  was aby zapoznać się z testami i może to ułatwi wam podjęcie decyzji

I uprzedzam ciekawskich, post NIE jest sponsorowany a gdyby tak było to jak zawsze o tym napiszę😊

Pozdrawiam
❤❤❤
lawendowa M

Komentarze

  1. Poszukiwania idealnego fotelika dla Fabianka rozpoczęłam ze sporym wyprzedzeniem, tak więc miałam sporo czasu na to, by zakupić produkt, który spełni wszystkie moje wymagania. Konsultowałam zakup z wieloma świeżo upieczonymi mamami oraz aktywnie śledziłam fora tematyczne dedykowane dzieciom. Wszyscy zgodzie twierdzili, że podczas jazdy najlepiej sprawdzają się foteliki samochodowe Recaro. Ostatecznie zdecydowałam się zakupić właśnie model ten marki, do podjęcia ostatecznej decyzji przekonały mnie 5-punktowe pasy bezpieczeństwa.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przede wszystkim bezpieczeństwo dziecka niezależnie czy to fotelik czy zabawki. Następnie można myśleć o dodatkowych funkcjach, wyglądzie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za waszą obecność :) Cieszę,się że jesteście ze mną, więc zostawicie coś po sobie abym mogła was poznać :)

Dermokosmetyki - sprawdź opinie

Obserwatorzy