Tummy Tub wiaderko do kąpieli

Kąpiel niemowlaka w wiaderku? czemu nie. Dla jednych kontrowersja i głupota dla innych luksus . Co ja o nim myślę i jak się sprawdza słynne wiadro? Zapraszam dalej:)Na początku nastawiona byłam na kąpiel w wanience , upatrzoną miałam z Ikei. Jednak później gdy oglądałam filmiki z gadżetami dla dzieci,które mogą się przydać natrafiłam na wiaderko tummy tub.

Pooglądałam trochę filmików, oczytałam się mnóstwo o  pozytywnych czynnikach kąpieli w wiadrze i kupiłam :)

Z kąpielą czekaliśmy aż maluszkowi odpadnie pępek, wiem że są tacy co kąpią z niezagojonym pępuszkiem ja jednak wolałam poczekać i przez miesiąc kąpałam dziecko w wanience a od nie dawna w wiaderku tummy tub.

www.tummy-tub.pl
Zalet wiaderka jest mnóstwo , nie będę się o nich rozpisywała tutaj na blogu odsyłam Was do strony Tummy Tub gdzie jest rzetelny opis i filmiki. KLIK

Powiem tylko tyle,że przekonało mnie to,że dziecko czuję się w wiaderku jak w brzuszku u mamy i działa uspokajająco i antykolkowo. 

Pierwsza kąpiel to był wyczyn,pomimo "instrukcji" i obejrzanych filmików wszystko wygląda inaczej ponieważ każde dziecko jest inne i każdy z nas ma inną metodę trzymania niemowlaka.
Maluch się wygina jest "wiotki" , pręży się i nie jest to takie proste aby go utrzymać

Drugi raz był łatwiejszy i było mi łatwiej bo z pomocą przyszedł mąż, on trzymał maluszka mocną ręką a ja mogłam swobodnie go obmyć, bez stresu że mi się wyśliźnie

Nie próbowałam jeszcze trzymania za samą główkę i na razie się tego boję, ponieważ mój maluszek jeszcze nie trzyma jej samodzielnie więc się po prostu po ludzku obawiam.

Nadal będę do kąpieli używać wiaderka, podejrzewam że większe dzieci -kilku miesięczne ,które są bardziej "stabilne" łatwiej jest kąpać.

Uważam ,że wiaderko było dobrym zakupem, pomimo swej ceny około 100zł jest warte zakupu.
Maluch w wiaderku nie płakał i był bardzo spokojny.Nawet jak go wyciągnęłam nie było płaczu.  Wiadro na pewno działa na dzieci tak jak powinno :)

Porównując kąpiele w wanience i wiaderku zdecydowanie wolę wiaderko. Wprawię się w samodzielnym kąpaniu maluszka i będzie to dla mnie i dla niego luksus :)

Pozdrawiam
lawendowa Magda

Komentarze

Dermokosmetyki - sprawdź opinie

Obserwatorzy